ידיעות אחרונות - השיפוצניקית / מאת גאיה קורן

ידיעות אחרונות - השיפוצניקית / מאת גאיה קורן

לורן ברק מופיעה מולי כאילו נשלפה ממגזין סטיילינד צרפתי. שיערה הזוהר בבלונד מוסט הצידה ברישול מכוון, והגובה שלה הוא משהו שאי אפשר לפספס. על אף שהיא חיה בישראל, רואים עליה שהיא פריזאית מלידה. היא היתה דוגמנית מגיל 13 והתחככות בעולם האופנה מיצבה אותה כיועצת תדמית לחברות ולאנשי עסקים או כפי שהיא מכנה זאת:"רילוקינג".

אחרי סקירה דקדקנית של האובייקט שעומד מולה, ברק יודעת כל מה שהיא צריכה: איזה טיפוס הוא, איזה צבעים יקפיצו אותו איזה יחלישו, מה כדאי לו ללבוש וממה כדאי לו להיזהר. במשך שלוש שעות וחצי היא יושבת עם הקורבן, שעד אותו רגע היה די בטוח במלתחה העשירה שלו, ומסבירה לו, פריט אחר פריט, למה הוא צריך שני זוגות מכנסיים וחולצה לבנה מכופתרת. אה, כן, ולזרוק בבקשה את המכנסיים מהבר-מיצווה.

"יש לי תורה שלמה ואי-אפשר להסביר אותה על רגל אחת", אומרת ברק ומשכלת רגל על רגל, "לכל אחד יש צביעם משלימים ומנוגדים שמתאימים לו מתוך גלגל הצבעים. אחרי שרואים איזה צבע מתאים, הולכים על מבנה הפנים, הגוף. אנחנו בודקים את שפת הגוף, רואים מה שהיא משדרת. צריך ללמוד את הבנאדם, כי לכל אחד מתאים משהו אחר.

"לאשת עסקים תתאים חליפה מסוג מסויים, ולמפיקה יתאים משהוא אחר. אני מלמדת גם איך להתאפר, איך לצבוע שיער. את הגוונים בשיער שלי, למשל, אני עושה לבד. אני חושבת שאני מכירה יותר טוב מכל ספר את מה שמתאים לי ומה שאני אוהבת. אני לא כופה את דעתי על אף אחד, רק מסבירה ומלמדת, שכל אחד יעשה עם זה מה שהוא רוצה".

ברק עושה לאנשים מהפך, אבל היא לא אוהבת את השימוש במילה הזו. "מהפך הופך אנשים למשהו אחר, משהו שלא מתאים להם", היא מסבירה. "אני גורמת להם להפוך את עצמם למשהו שירגישו בו בנוח, שיתאים לסגנון החיים שלהם".

בתום הפגישה היא ממליצה לי לא ללבוש כחול, ואם אפשר, לא ללבוש גופייה שחורה מתחת לחולצת כפתורים בצבע זית. ניכר עליה שהיא מזועזעת. "לא מתאים לך שחור. הייתי מכניסה למלתחה שלך רק חומים וזהב", היא אומרת, כאילו לא זה הצבע ששולט לי בארון כרגע. טוב היא גם הולכת עם הקורבנות שלה לשופינג, אם מבקשים יפה. אני מתה על שופינג, גם אם הוא חום.
מחיר לפגישה 500-1200 שקל.

כתבת מקור